[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Mutluluk Çubuğu (Penil Protez / Penis Protezi)

Mutluluk Çubuğu Takıldıktan Sonra Penis Uzar Mı?

Mutluluk çubuğu takıldıktan sonra penis uzar mı? Aslında mutluluk çubuğu takılırken penisin boyuna göre bir ölçü alınır ona göre takılır. Yani aslında mutluluk çubuğu penis boyunu uzatmaz.

Kısa ve ince olan penislerde acaba penisi boyuna uzatıp enini de kalınlaştırabilir miyiz soruna cevaben penisi boyuna uzatan ve enine doğru kalınlaştırabilen bir protez tipi vardır.

Genelde bu hastalar çok özellikli olarak seçilmeli uygunsa eğer bu protez takılmalıdır.

Mutluluk Çubuğu Ne Kadar Süre Kullanılır?

Mutluluk çubuğu ne kadar kullanılmalıdır, istenilen miktarda kullanılabilir.

Ancak şu unutulmamalıdır ki her cinsel ilişkide penisin üzerine darbeler inmekte penisin cildinde lasere yani soyulmalar olabilir. Yani uzun süreli penis protezinin kullanımında penise bir zarar gelebilir.

Mutluluk Çubuğu Olan Hastalarda İdrar Yapma Sorunu

Mutluluk çubuğu takılmışsa ve hastada prostata bağlı idrar yapma zorluğu varsa ve prostat ameliyatı gerekiyor ise bu hastalarda bulunan protez tipine göre ameliyat seçilmelidir.

Kapalı prostat ameliyatı eğer hastanın bükülebilir bir protezi var ise direk penis içine girilerek yapılmaması gerekir. Bu hastalarda seçilmesi gereken yol penile dediğimiz alt kısımlarda üretraya girerek prostatı kazımaktır.

Eğer şişirilebilir bir penis protezi var ise hastanın prostata bağlı idrar yapma zorluğu varsa prostat ameliyatı gerektiriyorsa şişirilebilir protezden ince aletlerle prostat ameliyatı gerçekleştirebilir.

Mutluluk Çubuğu Takılmadan Önce Hastanın Muayene Süreci Nasıl İşler?

Mutluluk çubuğu takılmadan önce hastanın değerlenmesinde önemli bir nokta vardır.

Eğer hastanın prostatla ilgili bir sıkıntısı var ise mutlaka prostat değerlendirilmesi PSA kanser taraması ve prostat büyümesi ile idrar yapma zorluğu ile alakalı sıkıntıları varsa bunlar tespit edilmelidir.

Eğer hastanın prostat ile ilgili sorunları varsa bu sorunlar giderildikten sonra mutluluk çubuğu takılmalıdır. Mutluluk çubuğu takılmadan önce hastanın prostat değerlendirilmesi mutlaka yapılmalıdır.

Eğer prostat kanseri tespit edilmişse önce kanser ameliyatı olunup sonra mutluluk çubuğu takılır.

Penis Protezi Takılması İçin Bir Yaş Sınırı Var Mıdır?

Genellikle penis protezi belli bir yaştan sonra takılmakla birlikte genç yaşta da takılabilmektedir. Herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur.

Çocuk sahibi olabilmek için genç yaşta da penis protezi takılabilmektedir. Çocuk sahibi olabilmek için sağlıklı bir cinsel ilişki gereklidir.

Özellikle tip 1 diyabet hastalarında genç yaşta başlayan şeker hastalığında siniri ve damarı etkilemesi ile başlayan sertleşme sorununda hiçbir tedaviye yanıt alınamamaktadır.

Üçüncü basamak olan penis protezi takılması işlemi gerekmektedir.

Mutluluk Çubuğunun Ömrü Ne Kadardır?

Mutluluk çubuğu takıldığında bir ömür boyu kullanılabilir. Ancak mekanik arıza olursa mutluluk çubuğunun bu mekanik arızası giderilebilir.

Yukarı