[Toplam: 15   Ortalama: 3.4/5]

Mesane Pili Ve Pudendal Sinir Pili

Mesane pili ve pudendal sinir pili, mesane pili omurilikte S3 dediğimiz, sacral 3 köküne yerleştirilen bir elektrottur. Pudendal sinir pili, kalçadaki pudendal sinire paralel olarak bir elektrot yerleştirilmesidir.

Pudendal Sinir Pili Riskli Midir?

Pudendal sinir pili anüsün hemen yanından ince bir iğne aracılığıyla girilerek kalça içindeki pudendal sinire paralel olarak bir elektrot yerleştirilmesidir.

Dolayısıyla pudendal sinire paralel olarak yerleştirilen elektrotun pudendal sinire herhangi bir zararı olmamaktadır. Dolayısıyla yan etkisi de olmamaktadır.

Mesane Pilinin Bir Tehlikesi Var Mıdır?

Mesane pili omurilikte s3 kökü dediğimiz sacral 3 köküne uygulanan bir elektrottur. Mesane pili omurilikteki s3 kökü dediğimiz sacral 3 köküne uygulanan ince bir iğne ile girilen elektrot yerleştirilmesi işlemidir.

İnce bir iğne ile yapıldığı için sinirde herhangi bir harabiyet oluşturmamaktadır. Kesi oluşturmamaktadır. Dolayısı ile mesane pilinin felç gibi herhangi bir yan etkisi yoktur.

Mesane Pili Kimlere Uygulanır?

Mesane pili kullanım alanları, aşırı aktif mesanede, mesane ağrı sendromunda ya da tıkanıklığa bağlı olmayan idrar yapma zorluğunda globe vezikale dediğimiz idrarını hiç yapamayan hastalarda uygulanabilir.

Mesane pili aşırı aktif mesanede, pelvik ağrı sendromunda ya da tıkanıklığa bağlı olmayan idrar yapma zorluğunda kullanılabilir.

Pudendal Sinir Pili Nerelerde Kullanılır?

Pudendal sinir pili mesane ağrı sendromu dışında peniste nörolojik kaynaklı yani sinir kaynaklı sertleşme sorunu olduğunda kullanılabilen bir yöntemdir.

Yukarı